Lihteshtejn-Shqipëri /Ja notat e futbollistëve

Shqipëria ka mundur me rezultatin 2-0 Lihteshtejnin në transfertë, duke grumbulluar 6 pikë në dy ndeshje.

Për paraqitjen e bërë në këtë sfidë, këto janë vlerësimet për lojtarët kuq e zi:

Berisha pa notë

Portiere kuq e zi nuk u vu në asnjë moment në vështirësi nga lojtarët kundërshtarë, kështu është e pamundur për të dhënë një vlerësim.

Naser Aliji 7.5

Një ndeshje e shkëlqyer nga mbrojtësi i majtë. Ishte pikërisht Aliji i cili nisi aksionin e golit të parë për kuq e zinjtë, pas një harkimi në krahun e majtë. Një ndeshje perfekte për të dhe në repartin e mbrojtjes, ‘blerja’ më e zgjuar e De Biasit.

Mavrja 7

Një lojtar aftësitë e të cilit dihen tashmë. Jo vetëm një nga më të mirët për kuq e zinjtë por ai tregoi që është dhe një kapiten i denjë për kombëtaren tonë.

Gjimshitit 6.5

Ahtu si dhe mavraj patën pak punë në repartin e mbrojtjes. Megjithatë Gjimshitit në ato pak sulme të kundërshtarëve u tregua në lartësinë e duhur.

Hysaj 6.5

Bëri atë që di më mirë, mbron mirë dhe jep asisin e golit të dytë.

Llullaku 6

Një lojë e mirë si ndeshja e parë për talentin kuq e zi. Sot tregoi që është një lojtar i vlefshëm për të ardhmen.

Abrashi 6.5

Nuk bie shumë në sy loja e tij, por është një motor i vërtetë në mesfushë. Lila (49) i dha frymëmarrje kuq e zinjëve në pjesën e dytë, nota 6.

Kukeli 5.5

Shumë larg atij lojtari që kemi parë në ndeshjet e kaluara. Basha(44) nota 7. I dha frymëmarrje kuq e zinjëve, deçiziv në fazën mbrojtëse. De biasui duhjet ta aktivizojë nga minuta e parë.

Roshi 7

I shpejtë, triblime mahnitëse, dhe më kryesorja dha asisin e golit të parë.

Hyka 8

Shtatshkurti kuq e zi e la aty ku e nisi. I Shënoi sërish gol Lihteshtejnit. Një lojtar fantastik.

Bala 8

I fortë fizikisht, luftarak dhe golashënues i lindur. Fjalët e e shumta nuk vlejnë.