Liverpooli me një mungesë të madhe kundër Unitedit

Mesfushori i Liverpool-it, Georginio Wijnaldum, ka pësuar një lëndim me kombëtaren e vet, në një ndeshje kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”, kundër Francës, dje në mbrëmje.
Si pasojë, Wijnaldum mund të mungojë në derbi kundër Manchester United, të hënën e ardhshme, transmeton Express.

Ai, u detyrua ta lë ndeshjen dhe te zëvendësohet me Bas Dost, pas një lëndimi në gju.

Liverpool dhe Manchester United do të ndeshen të hënën, në mbrëmje, në kuadër të xhiros së 8-të, të Premier Ligës Angleze.