Lugë dhe pirunë floriri në dasmën e Lekës, ishin marrë borxh nga një politikan

Në darkën e dasmës të mbajtur të shtunën në Pallatin e Brigadave, të ftuarit nga familje aristokrate të botës, hëngrën me servisë floriri.

Ky detaj është zbuluar nga gazetari Blendi Fevziu në emisionin “Opinion”, i cili tha se jo të gjithë, por pjesa më e rëndësishme e trashëgimtarëve mbretërorë, konsumuan ushqim me lugë floriri. Fevziu këmbënguli se këto arturina ishin sjellë në dasmë nga organizatorja që u mor me dekorin, Alketa Vejsiu.

dasma

Por, një nga zonjat e panelit u përbetua se serviset e florinjta ishin marrë borxh nga disa miq të afërt të çiftit Leka II dhe Elia Zaharia, duke lënë mister identitetin e tyre. Megjithatë, mendohet se ato i përkasin një politikani shqiptar.