Lumë droge, asgjësohen mbi 10 mijë bimë kanabis edhe në Mat

Pas Vlorës, një tjetër sasi e madhe kanabisi është asgjësuar në fshatin Pujk të Matit. Autoritetet kanë zbuluar dhe asgjësuar 10500 bimë narkotike kanabis sativa.

Droga u zbulua pas hetimeve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda në bashkëpunim me forcat e policisë.

Asnjë person nuk raportohet që të jetë i arrestuar, ndërsa vazhdojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e tyre./SYRI.net/