Lushnjari me “X5” prangoset në Durrës, deshi ti jepte 5 mijë lekë policit

Drejtuesi i një makine është vënë në pranga nga policia pasi u kap me shpejtësi dhe për ti shpëtuar gjobës tentoi ti japë 50 mijë lekë policit. Burime zyrtare nga policia thanë se, gjatë ditës së sotme është prangosur Ferdinant Konda, 52 vjeç, banues në Krutje, Lushnjë.

Ditën e sotme në segmentin Rrugor Plepa-Mbikalimi i Shkozetit, është ndaluar nga punonjësit e Qarkullimit Rrugor pasi drejtonte mjetin tip BMW me targa AA 766 BA, 60 km/orë mbi normën e lejuar të shpejtësisë dhe ka tentuar të korruptojë punonjësin e Policisë duke i ofruar shumën 5.000 lekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Korrupsioni aktiv”.