Makina përplaset me furgonin, vdes shqiptarja, rëndë tre fëmijët

Një grua shqiptare ka vdekur në vend, kur makina që ajo drejtonte u përplas me një furgon.

Aksidenti ka ndodhur në Itali dhe sipas mediave italiane, shqiptarja 37-vjeçare me iniciale A.B, rezidente në Ferrara po udhëtonte me tre fëmijët e saj, 2, 12 dhe 16-vjeç.

Gruaja vdiq në vend, kurse fëmijët mbetën të plagosur dhe u dërguan në spital.

Në spital u transportuan edhe pasagjerët e furgonit, që sipas policisë ishin marokenë.