Masakra në Dajç, djali 15-vjeçar i pronarit të lokalit pa në kamera ekzekutimin e babait

Djali 15-vjeçar i Arjet Saitit, dyshohet të ketë parë gjithë ngjarjen nga kamerat e sigurisë që ndodheshin të instaluara në lokalin që kishte marrë me qira babai i tij. Burime për ‘BalkanWeb’ bëjnë të ditur se kamerat ishin të lidhura me një laptop që ndodhej në shtëpinë e Saitit, dhe aty dyshohet se minoreni ka arritur që të shohë se çfarë ka ndodhur.

15-vjeçari është shokuar, pasi ka parë se si është ekzekutuar i ati. Ndërkaq, mësohet se pamjet e kamerave të sigurisë janë sekuestruar nga policia dhe po përdoren për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë në njësinë Dajç.