Milan-Juventus, Allegri ka një mesazh për lojtarët e tij

Në prag të ndeshjes në fundjavë kundër Milanit, trajneri i Juventusit, Massimiiano Allegri ka paralajmëruar të besuarit e tij të kenë kujdes nga entuziazmi i tepruar.

Në një konferencë për mediat, Allegri ka konfirmuar që Mandzukic pritet të rikthehet nga dëmtimi, ndërsa Chelini dhe Marchisio pritet të mungojnë, shkruan “Calciomercato”, raporton Syri.net.

“Mandzukic është i vetmi që rikthehet në ndeshjen kundër Milanit, ndërsa Chelini dhe Marchisio po punojnë intensivisht dhe pritet të jenë gati sfidën e ardhshme. Duhet të tregohemi të kujdesshëm ndaj Milanit. Sigurisht që ne duhet të përmirësojmë cilësinë tonë në lojë. Në sulm do të jetë Higuanin dhe Dybala”, u shpreh Allegri./ Syri.net
Ekipi i Vicenco Montellës është duke kaluar një moment pozitiv, ndërkohë që nga ana tjetër, bardhezinjtë dëshirojnë tre pikët për të konsoliduar pozitat në krye të tabelës së klasifikimit.