Milan vezhgon Brozovic. Inter nuk e shet per me pak se 30 milion euro!

Milan ne gjurmet e Marcelo Brozovic, dhe ardhja e Massimiliano Mirabelli mund te ndihmoje ne kete sens. “Mirabelli nuk ishte i bindur per ardhjen e Brozovic tek Inter. Por ne keto kohe, eshte kthyer ne nje fans te kroatit te cilin e admiron per kualitetin teknik, dhe per perjudhen e mire qe kaloj tek Inter sezonin e shkuar. Eshte i bindur se nje ndryshim ambejnti do i bente mire, dhe per Milan mund te jete nje marveshje e mire kur merkato te rihapet”. Gjithmon sipas Tuttosport, Inter nuk e shet per me pak se 30 milion euro, nje shifer e lart kjo per kuqezinjte. “Drejtuesit e Milan do studiojne perfitimet nga ky operacion. Ne te njejten kohe eshte per tu rregulluar dhe rinovimi i tij, qe nisi qe ne shtator. Nese arrihet athere skuadrat qe e duan koratin, duhet te paguajne me shume dhe Brozovic mund te ngelet tek Inter, ja pse shitja e tij per momentin eshte zgjidhja me e mire”.