‘Mrekullitë’ shëndetësore të ‘lëngut të jetës’. Zbulojeni cili është

Përzierja e lëngut të freskët të panxharit, mollës dhe karotave është konsideruar si “lëngu i jetës” që në kohët e lashta në Kinë për shkak të vlerave të shumta ushqyese që mbart.

Përfitimet shëndetësore janë të shumta. Ky lëng ndihmon në parandalimin e zhvillimit të qelizave kancerogjene, lufton radikalet e lira në trup, parandalon sëmundjet e mëlçisë, pankreasit, veshkave, trajton ulçerën e stomakut dhe nxit sistemin imunitar si dhe përmirëson shikimin dhe eleminon sytë e kuq nga lodhja.

Gjithashtu, përmes këtij lëngu kurohen infeksionet e fytit, përshpejton metabolizmin dhe ju ndihmon të bini në peshë. Eshtë e këshillueshme të përdoret nga anemikët. Një ndihmë të madhe u jep edhe personave që kane probleme me pagjumësinë duke iu ndihmuar të flini. Duhet të konsumoni këtë lëng të freskët çdo mëngjes.