Mustafi për “The Sun”: Jam nga Maqedonia, por flas vetëm shqip

Mbrojtësi i Arsenalit, i cili luan për kombëtaren gjermane, Shkodran Mustafi, ka dhënë një intervistë për të përditshmen e njohur angleze “The Sun”. Ai ka treguar për ta se ka lindur dhe është rritur në Gostivar në Maqedoni, por nuk di ta flasë gjuhën maqedonase pasi familja e tij gjithnjë ka folur vetëm shqip.

“Nuk kam pasur ndonjëherë dyshime në zgjedhjen e Gjermanisë si kmobëtare, por une jam shqiptar nga Maqedonia, nga Gostivari, qytet në të cilin 80% e banorëve janë shqiptarë. Unë nuk e di gjuhën maqedonase pasi ne gjithnjë kemi folur shqip në familje dhe mamaja ime gatuante vetëm ushqime shqiptare. Jam krenar për prejardhjen time”, ka thënë ndër të tjera Mustafi.

Mbrojtësi u transferua këtë verë nga Valencia te Arsenali dhe deri më tani ka bërë një paraqitje pozitive me ekipin e drejtuar nga francezi Arsen Venger.