Ndalohen dy persona në Fier, penguan hyrjen e nxënësve në mesim

Penguan fëmijët të shkojnë në shkollë, ndalohen dy persona. Burime nga policia e Fierit bënë me dije se bëhet fjalë për Bedri Xhafën, 43 vjeç dhe Namik Buzin, 50 vjeç.

Sakaq, procedimi ka nisur dhe për 45-vjeçarin me inicialet S.B. Mësohet se këta persona nuk kanë lejuar që të hyjnë në mësim nxënësit e një shkolle në Fier.

Materialet ne ngarkim te tyre pritet t’i percillen prokurorisë per veprime te metejshme hetimore.