Ndryshime në qeverinë Rama, ai shperblen PDIU-në

Ndryshime të reja mësohet se janë bërë në qeveri ku Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet vijon të forcojë pozitat e saj në koalicionin qeverisës. Vjollca Braho pritet të marrë dhe një post zëvendës/ministri.

Burime zyrtare nga qeveria bëjnë të ditur se Braho do të emërohet zv. ministre e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë institucionin e drejtuar nga Blendi Klosi.

Braho përveç postit tek Fondi i Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor dhe  të zv/ministers është edhe nënkryetare e këshillit Bashhkiak të Tiranës. /BW