Nëna e re tregon se si lindi dhe shtoi vetëm 1 kg (FOTO)

E bërë nënë prej vetëm nëntë javësh ajo ka një fizik që do bënte ziliqare çdo femër. Juliana Mendoza është një 37-vjeçare kolumbiane, e cila jeton në Brisbane të Australisë, e cila prej pak kohësh është bërë nënë e të voglit Milan, por që në rrjetet sociale shfaq një trup perfekt, pa asnjë ndikim nga shtatzënia. Në fakt Juliana ka një sekret të vogël, lëngjet e frutave dhe perimeve.
“Kam ngrënë shumë sallatë dhe perime. E respektoj dietën që ndjek rregullisht. Në shtatzëni shtova vetëm lëng frutash miks. Pas lindjes së djalit kisha vetëm 1 kilogramë më shumë. Fryrja totale iku pas shtatë javësh”, tregon ajo për “The Sun”.

Regjimi ushqimor i Juliana-s siç shkruan “Noa.al”, ndryshoi qysh kur ishte 15 vjeçe, kur eliminoi plotësisht mishin nga regjimi i saj ushqimor, duke ndjekur një dietë më të shëndetshme. Gjithçka ndodhi pas një temperature të fortë kur pas kurimit vendosi të kujdesej më shumë për shëndetin e saj, duke arritur në forma perfekte.
bark24_1476799930-7380235

bark24_1476799951-8370439-1

nena47_1476799928-4695315

nene13_1476799932-2118470

nene21_1476799934-5277600