“Nuk arrij të zgjoj mamin dhe babin”, vogëlushja kërkon ndihmë, zbulimi shokues

U zgjua, hëngri mëngjes dhe u bë gati për të shkuar në shkollë. Por nuk arrinte të ishte e qetë, kështu që i tha shoferit të autobusit “Nuk arrij të zgjoj mamin dhe babin. Kanë shumë që flenë”.

Prindërit e vogëlushes 7- vjeçare, u gjetën nga policia në divanin e sallonit të vdekur nga overdoza e drogës.

Christopher Dilly 26 vjeç dhe Jessica Lally 25 vjeçe, nuk kishin shenja dhune apo rrjedhje gjaku, kështu që vajza i dinte në gjumë.

Në shtëpi, siç shkruan noa.al, policia gjeti paraditen e kësaj të mërkure edhe fëmijët e tjerë të çiftit, një e sapolindur vetëm nëntë muajsh dhe dy djem 3 dhe 5 vjeç, të cilët ju dërguan shërbimeve sociale.

Vdekja e tyre ndodhi në McKeesport, një qytezë 15 kilometër larg Pittsburgh, në Pennsylvania, SHBA.