Nuk i dha dorën trajnerit, Pelle përjashtohet nga Italia (VIDEO)

I ka kushtuar rëndë gjesti i mosdhënies së dorës trajnerit të tij Graciano Pelesë gjatë zëvendësimit në ndeshjen me Spanjën. Sulmuesi italian nuk e priti mirë zëvendësimin nga tekniku Ventura dhe e injoroi atë në momentin që doli nga fusha.

Pavarësisht se ai kërkoi ndjesë, komisari teknik i axurrëve vendosi që ta përjashtojë nga grumbullimi për ndeshjen kundër Maqedonisë.

“Të jesh pjesë e kombëtares duhet të ndash vlera bashkimi dhe respekti ndaj stafit, skuadrës dhe tifozëve. Dhe kjo sjellje është e padenjë për fanellën e kaltër”, e motivoi vendimin Federata Italiane.

https://www.youtube.com/watch?v=xOeRaLDBRtw