Parandalohet krimi në Tiranë/ Gruaja telefonon policinë: “Po më vret burri”

Ndërhurja në kohë e policisë ka shpëtuar një grua në Tiranë. Policia e Tiranës, bën me dije se ka arrestuar në flagrancë një 31-vjeçar, pasi po kërcënonte me armë, për të vrarë gruan e tij.

Gjatë ndërhyrjes atij iu sekuestrua edhe arma, një pistoletë që e mbante pa leje dhe një sasi fishekësh.

Në pranga u vu shtetasi Ylber Gj., 31 vjeç, banues në Tiranë. Policia njofton se ishte një telefonatë e ardhur në Sallën Operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, tek numri 112, ku shtetasja A. Gj., njoftoi se bashkëshorti po e kërcënonte se do e vriste me armë zjarri.

Menjëherë janë dërguar shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 1, të cilët bënë të mundur neutralizimin e tij dhe sekuestruan e armës.

Në cilësinë e provës materiale u bllokuan një armë zjarri tip pistoletë model 54, me mulli dhe 10 fishekë.