Pas betejës së gjatë me tumorin, gjigantja shqiptare kthehet në skenë (Foto)

Pas një beteje të gjatë me tumorin, aktorja e njohur Hajrie Rondo rikthehet sërish në teatër.
Ajo do të jetë pjesë e një shfaqjeje, para vënies në skenë të së cilës aktorja ka dalë në një konferencë për shtyp bashkë me pjesën tjetër të trupës. “Jam e kënaqur që kthehem në teatër. Më kanë pritur shumë mirë. Janë treguar të dashur e të sjellshëm. Me kontaktuan dhe më kërkuan të vija me këtë rol. Jam e lumtur që vij, sepse mbi të gjitha më pëlqejnë pjesët shqiptare”, u shpreh Rondo.

Shfaqja teatrore “Tre dhëndurët” vepër e Dionis Bubanit do të jetë premiera që do të vijë në skenën e teatrit të Metropolit gjatë këtij sezoni artistik. E veçanta e kësaj premiere, që pritet të jetë në skenën e teatrit është dhe pjesëmarrja e veçantë e aktores së njohur Hajrie Rondo me rolin e Sanijes në vepër.
hajrie-3_1476795303-2650058

screenshot-19_1476795337-7532504-1