Pas deklarates Tahirit, Reagon Arben Ristani : Tahiri i sulmon për drogën, 7 të vrarë për drogën, krimi ka kapur shtetin

Partia Demokratike i është përgjigjur flakë për flakë deklaratave të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit. Ky i fundit në një konferencë të pak minutave më parë akuzoi PD-në për shpifje.

Por sapo ka mbaruar konferenca e Tahirit, nga selia blu ka dalë në konferencë për median, sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani.

Ky i fundit u shpreh se krimi dhe droga ka kapur shtetin dhe është vetë shteti. Gjithashtu Ristani u shpreh se të paktën 7 persona janë vrarë për shkak të konflikteve për parcelat e drogës, duke thënë se rritja e vrasjeve ka ardhur pikërisht nga mbjellja e drogës.