Pas Fabregasit, Milani kërkon një tjetër lojtar të Chelseat

Pas Cesc Fabregas, Milani është duke kërkuar edhe një tjetër lojtar të Chelseat
Sipas ‘Daily Mirror’, Milani ka shprehur interesim për sulmuesin e ri të Chelseat, Michy Batshuayi dhe duan ta transferojnë atë gjatë janarit, ashtu si mesfushorin Cesc Fabregas.

Belgu u bashkua me klubin anglez në afatin kalimtar të verës, por nuk është i preferuari i Antonio Contes për pozitën e titullarit, raporton Daily Mirror.

Rossonerët janë duke monitoruar situatën e tij, ndërsa në radar kanë edhe sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, që sipas të gjitha gjasave pritet të refuzohet nga klubi londinez.
ba_1476180879-1573262