Pasi ta mësoni formën e këtij depilimi, nuk do të hiqni dorë nga kjo metodë

Një nga sikletet më të mëdha për femrat është depilimi, pasi shkakton dhimbje, acarim lëkure si dhe kërkon kohë. Por një zgjidhje ideale mund ta përgatisni lehtësisht në shtëpinë tuaj vetëm me një përbërës, sodën e bukës.

Në një enë me rreth 250 ml ujë, shtoni dhe një lugë gjelle sodë buke dhe viheni të valojë. Në lëngun e përftuar lagni pak pambuk dhe vendoseni në zonën tuaj gjenitale, të cilën duhet ta lini për gjithë natën të veprojë.

Në zgjim hiqeni atë dhe lahuni me ujë të ngrohtë. Një veprim të tillë këshillohet ta përsërisni tre herë në javë dhe pas çdo përdorimi lyejeni vendin me krem hidratues.

Do të vini re se brenda një jave qimet do jenë zhdukur krejtësisht. Nuk ju ngelet gjë tjetër veçse ta provoni.