Pengmarrje në Belgjikë, një person kërcënon 15 qytetarë

Një person i armatosur ka marrë peng 15 persona në një supermarket në një lagje të Brukselit në Belgjikë.

Në vendngjarje ndodhet policia, ndërsa nuk dihen shkaqet e sakta të kësaj ngjarje.

Sipas mediave lokale, autori tentoi të grabiste supermarketin, por diçka shkoi keq dhe kërcënon duke mbajtur peng 15 qytetarë.