Përparim Spahiu nis fushatën: Meta është i butë. Qeveris me mosmirënjohës

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka qenë ditën e sotme në Pukë për fushatën për zgjedhjet në krye të kësaj partie.

Ai ka kritikuar Metën për mënyrën se si e drejton partinë, duke moskursyer as aleatët e PS-së. Kështu, sipas Spahiut, LSI-ja duke të mos prodhojë më kryeministra pa teserën e saj.

Ai akuzon PS-në se sulmon LSI-në për dështimet e saj dhe thotë se Meta është një kryetar i një linje shumë të butë që qeveris me mosmirënjohës të tillë.

LSI eshte e vetmja force politike qe shenon rritje nga zgjedhjet ne zgjedhje, eshte nje realit, ne vitin 2009 kishim kater depute, sot jemi me 20 deputete, ne zgjedhjet locale u rritem me 80 mije vota dhe sondazhet e mija me tregojne qe rritja e LSI vazhdon nderkohe qe partite e tjera zvogelohen.

Qe ketu lind nje kontradikte, duke qene se jemi te vetmit qe rritemi a do ta rrisim ne menyre paralele dhe rrolin tone udheheqes politik ne shoqerine shqiptare?

Do marrim pergjegjesi me te medha, vete ne si LSI apo do vazhdojme te prodhojme kryeministra qe se kane teseren tone, nuk jane te LSI e qe jo vetem nuk jane mirenjihes por dhe na faturojne deshtimet e tyre, sikur jane deshtimi yne. Dhe un mendoj qe kjo eshte nje ceshtje qe ja vlen te ngre zerin, dhe per nje ceshtje si kjo ja vlen te kandidosh kunder linjes kaq te bute e kaq luajale te Ilir Metes”, ka thënë Spahiu.

Ai gjithashtu është shprehur edhe kundër ligjit të importit të mbetjeve, duke thënë se shumica në LSI janë kundër atij ligji.