Plagosja në Vlorë, zbulohet emri i autorit dhe viktimës

Një person ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Vlorë, pas një konflikti me një person tjetër.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal në Vlorë. I plagosuri është qëlluar me armë në lagjen “Pavarësia” dhe është dërguar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Policia bën me dije se rreth orës 15:30, në Spitalin Rajonal të Vlorës ka shkuar një person i plagosur me armë zjarri.

Menjëherë grupi hetimor pas veprimeve paraprake ka konstatuar se ngjarja ka ndodhur në një nha rrugicat e lagjes “Pavarësia” pranë një palestre, ku konkretisht pas një konflikti midis dy shtetasve, ka mbetur i plagosur me armë zjarri të llojit “Pistoletë” shtetasi me iniciale Floren Meçe 37 vjeç, i cili ndodhet jasht rrezikut për jetën.

Policia ka identifikuar autorin dhe dyshohet se plagosja është kryer nga shtetasi Klwvis Gjahtari, rreth 30 vjeç, banues në Vlorë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave.

Punohet për për kapjen dhe arrestimin e autorit.

Ndërsa autori është identifikuar dhe është shpallur në kërkim.