Plagosje me armë zjarri në Tiranë, viktima gjendet nga një kalimtar

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Tiranë ditën e sotme. Mësohet se një person është gjetur i plagosur dhe pa ndjenja nga një kalimtar afër Qytetit të Nxënësit në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit ku kalimtari ka gjetur një person të shtrirë dhe pa ndjenja në tokë.

Ai ka lajmëruar menjëherë ambulancën dhe i plagosuri është dërguar në spital me urgjencë. Sipas burimeve paraprake dyshohet se ai është plagosur me armë zjarri.

Ai është identifikuar si A.K. 28 vjeç dhe është në gjenje të rëndë.