Policia nuk do të lejojë futjen në stadium të këtij sendi që dënon Shqipërinë

Policia që ndodhet e shumtë në numër sonte në Shkodër për të garantuar sigurinë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë ka bërë të ditur ndalimin e parë që do I bëhet tifozëve shqiptar.

Burime për Syri.net nga Shkodra bëjnë me dije se Policia nuk do të lejoj asnjë flakan apo fishekzjarrë dhe tifozët do të kontrollohen në hyrje dhe nëse kanë një të tillë nuk do të lejohen të futen në stadium.

Kjo masë shtrënguese ka ardhur pas paralajmërimeve që ka marr FSHF nga FIFA për një dënim të mundshëm.

Episodi në Lihtenshtejn mund t’u kushtojë shumë shtrenjtë kuqezinjve, të cilët rrezikojnë të luajnë ndeshjen e radhës në shtëpi, në nëntor ndaj Izraelit, pa mbështetjen e tifozerisë, nëse FIFA do të vendosë të përshkallëzojë masat.

Pak ditë më parë, ajo bëri të ditur se kishte gjobitur me 50 mijë Franca zvicerane (rreth 46 mijë euro) FSHF-në për sjelljen e tifozëve