PSG përgatit ofertën 200 milionë euro për Neymar

Paris Saint Germain është gati për një ofensivë tjetër në adresë të Barcelonës për t’i rrëmbyer brazilianin Neymar. Klubi francez ofron 200 milionë euro dhe është gati që ofertën ta bëjë zyrtare në merkaton e verës.

Mendohet se Marquinhos, Lucas Moura dhe Thiago Silva që janë gjithashtu pjesë e Brazilit, kanë biseduar me Neymar dhe kanë arritur ta bindin për t’i ndezur dritën jeshile transferimit. Gjithsesi, në krahun tjetër Barcelona kërkon të mos jetë e papërgatitur në rast të një oferte pasi ka gati kontratën e re.

Neymar do të ketë në tavolinë propozimin për rinovimin deri në vitin 2021 dhe me një pagë të barabartë me atë të Lionel Messit, 25 milionë euro në sezon. Në kampin katalanas janë optimistë për rinovimin edhe pse e pranojnë që kjo çështje nuk duhet të shtyhet më pasi ekziston rreziku që ish sulmuesi i Santosit të zgjedhë një destinacion të ri.