Publikohen emrat e gardianëve të aksidentuar. Ja cilët janë të plagosurit dhe viktima

Një tjetër aksident është shënuar sot në aksin rrugor Korçë- Kapshticë, ku një furgon ka dalë nga rruga pranë fshatit Plasë dhe është përplasur me një mjet.

Burimet thanë se në aksident ka humbur jetën një punonjës i burgut të Drenovës, Fatmir Islamaj

Ndërsa janë plagosur 3 të tjerë. Punonjësit mësohet se po ktheheshin nga një ceremoni mortore e shokut të tyre.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se furgoni ka dalë nga rruga pas përplasjes me automjetin ku ndodheshin punonjësit e burgut.

Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

TE PLAGOSURIT
Agim Beshi
Neshat Olldashi
Luan Kreka