Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë – Kroaci

Janë zyrtarizuar formacionet e ndeshjes që do të zhvillohet në Shkodër mes Kosovës dhe Kroacisë. Trajneri Bunjaki ka zgjedhur të bëjë disa ndryshime në krahasim me ndeshjen e kaluar ndaj Finlandës duke ulur në stol sulmuesin Bunjaku, mesfushorin Alushi apo mbrojtësin Rrahmani duke aktivizuar në vend të tyre Celinën, Zenelin dhe Pepën. Në formacionin kroat bie në sy mungesa e të dëmtuarve si Modriç, Rakitiç apo Lovren.

kosove-kroaci-formacionet-470x623