Qindra kuqezi nga Gjirokastra, Përmeti, Saranda dhe Tepelena presin Kreshnik Spahiun me thirrje: “KuqeZi me plisa, ti largojmë këta pisa”

Aleanca Kuqezi ka ndezur motoret e fushates per zgjedhjet qe do mbahen pas 7 muajsh. Kreshnik Spahiu lideri i kesaj partie ka nisur turin ne jug te vendit per zgjedhjet.

Qindra aktiviste kuqezi nga Gjirokastra, Përmeti, Saranda dhe Tepelena kane pritur Kreshnik Spahiun me ovacione dhe thirrje kundër qeverise.

Ne nje status ne rrjetin social facebook Spahiu shkruan edhe 7 muaj na ndajne nga permbysja historike.

Statusi i Spahiut:

Saranda, Gjirokastra dhe Përmeti bashkohen #kuqezi ?⚫️.
Edhe 7 muaj nga përmbysja historike…..