Qytetari në Kombinat bie në pusetë dhe humb ndjenjat, ambulanca vjen pas 30 min

Kur reshjet e dendura të shiut ‘mbërthejnë’ Tiranën, situata bëhet problematike, sidomos kur bie puna për kalimtarët.

Një incident i rëndë ndodhi në stacionin e fundit të Kombinatit, mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, pasi një qytetar përfundoi në pusetë, e më pas humbi ndjenjat. Ka qenë pikërisht Nisma Thurje ajo që ka publikuar në rrjetin social ‘Facebook’ një video.

Por nuk ka mjaftuar me kaq, pasi qytetarit i është dashur të presë në mes të shiut për rreth 30 minuta, pasi ambulanca nuk po vinte, ndërsa policia ka shkuar 15 minuta pas ngjarjes.