Rama dhe Meta takohen një ditë para seancës për ligjet e Reformës në Drejtësi

Një Ditë para seancës plenare të së enjtes Kryeministri Edi Rama po takohet me Kreun e Kuvendit Ilir Meta.

Takimi mes dy krerëve të majtë ka niur para pak minutash.

Takimi i tyre vjen një ditë para seancës për miratimin e 6 ligjeve të Reformës në Drejtësi.