Rama: Guardia di Financa e mbylli çështjen e drogës, Basha rihapi shpifjet

Pas publikimit të raportit të Guardia di Financas për mbjelljen e kanabis sativas në Shqipëri, reagoi kreu i PD-së, Lulzim Basha. Ky i fundit kërkoi që Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit që të bëjnë publik raportin e Guardia di Financas.

Pas Bashës ka reaguar kryeministri Edi Rama i cili në vend që të flasë për çështjen e kanabisit i është rikthyer Reformës në Drejtësi.

“LB nuk tha pse s’i votoi ligjet e drejtësisë, po rihapi menjëherë kapakun e shpifjeve për drogën sapo Guardia di Finanza e mbylli atë kazan!”, shkruan Rama në Facebook.