Rama ofendon Mimoza Hafizin: Le të hajë përshesh

Kryeministri Edi Rama duke iu përgjigjur pyetjes së gazetares në emisionin “Studio e Hapur” se nuk ia vlen të bisedosh për deputeten Hafizi.

Sipas Ramës, do të ishte më me vend të flisnin për Blushin, që siç tha ai “të paktën ka bërë 3 libra”.

“Le ta lëmë të hajë përsheshin në partinë e Blushit”, u shpreh Kryeministri për deputeten Mimoza Hafizi.

Në fakt, deklarata e Ramës nënkupton se duke refuzuar të fliste për Hafizin por për Blushin, mund të jetë i vërtetë propozimi që Kryeministri i ka bërë deputetit Blushi për post ministror, pasi as nuk e mohoi dhe as nuk e pohoi.