Rama, per hakmarrje primitive tani do te shkaterroje dhe fansat kuqezinj sepse ata e perçmojne ate!

Ish kryeministri Berisha ka reaguar ne facebook :

Te dashur miq, pas shperfilljes, e pse jo dhe neverise dhe revoltes te shprehur publikisht dhe ne menyre te perseritur nga fansat kuqezinj ndaj Rames, sidomos pas arrestimit te Ismail Morines sepse i mori Olsit lavdine e “Dron-manit” te Beogradit, tani vjen dhe vendimi i tij hakmarres primitiv. Me kete vendim ai urdheron detyrimin per fansat per te marre karten e “Tifozit te Kombetares” dhe krijimin e nje organzate te FRESH brenda fansave dhe diskriminuar gjithe te tjeret, me qellim qe ne stadium te brohoritet per Ramen.

Ky eshte nje akt i shemtuar i politizimit ekstrem te futbollit shqiptar me pasoja te renda per vet futbollin, te cilin duhet ta kundershtoj vendosmerisht çdo fans, çdo lojtar dhe cdo mbeshtetes i ketij sporti! sb

“Nuk shitet pasioni për kartën e tifozit” ishte mesazhi që TKZ vendosi të japë në këtë ndeshje, duke lënë të kuptohet kundërshtia mes tyre dhe FSHF-së për krijimin e një tifogrupi zyrtar nga ana e këtyre të fundit, “Tifozët e Kombëtares”. Ky tifogrup i Federatës i pajis anëtarët me karta antarësie dhe u jep favore të ndryshme në lidhje me ndeshjet e kombëtares.
Por fakti është që tifoz nuk të bën as karta, as bileta e sigurt për në stadium, pasi pas pësimit të dy golave disa tifozë filluan të largohen nga stadiumi. Të vetmit që dëgjoheshin në stadium edhe në disavantazh ishin TKZ, që e ka provuar ndër vite besnikërinë ndaj futbollistëve kuqezi. /Panorama Sport/”