Rama takon shqiptarët e Luginës së Preshevës

Kryeministri Edi Rama, i cili po qëndron në Serbi për të marrë pjesë në panelin me temën marrëdhëniet shqiptaro-serbe, ka takuar gjatë ditës së sotme përfaqësues të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Gjatë takimit, Rama ka siguruar se nuk ka asnjë pengesë për njohjen e diplomave. Ai tha se kryeministri serb Aleksander Vuçiç është angazhuar për një proces që ka shumë hije të së shkuarës për t’i lënë pas.

“Do vazhdojmë me vullnet të plotë të promovojmë ndërtimin e urave mes Shqipërisë dhe Luginës së Shqipërisë”, deklaroi kryeministri Rama.