Real Madrid nuk din për humbje që 19 ndeshje

Vetëm tetë ekipe nga pesë ligat më të forta në Evropë, janë ende të pamposhtura këtë sezon
Real Madridi nuk din për humbje që 19 ndeshje. Vetëm tetë ekipe nga pesë ligat më të forta në Evropë, janë ende të pamposhtur këtë sezon. Ekipi i Zinedine Zidane është me ecurinë më të gjatë pa humbje, përcjell Gazeta Express.

‘Los BLancos’ nuk din për humbje që 19 ndeshje, Shtatë ndeshje këtë edicion dhe 12 ndeshje edicionin e kaluar.

Në këto 19 ndeshje pa humbje, ekipi i Zizu ka 16 fitore dhe tre barazime. Ata kanë shënuar 55 gola (afër tre gola për ndeshje) dhe kanë pranuar 16, shkruan Express.

Pas Realit renditet Bayerni me 16 ndeshje pa humbje, Kolni me 11, Nice me 10 dhe Atletico Madrid me 8 ndeshje pa humbje.