Rënqethëse/Adoleshentja që humbi motrën mallkon Ramë: Uroj të ndjesh dhimbjen e prindërve të mi…

Pas ngjarjes së rëndë në “Qytetin Studenti” ku një studente 20 vjeçe u dha fund jetës duke pirë fotoksinë kanë plasur akuzat ndaj shërbimit të urgjencës. Fillimisht ishin dëshmitarët okularë që thanë se “më parë kanë ardhur prindërit e vajzës nga Fieri se sa ambulanca që ndodhet në Tiranë”. Sot është motra e viktimës që ka hedhur një mesazh të fortë. Një reagim me mallkime jo vetëm për shoferin e ambulancës që dyshohet se ishte personi që vonoi shërbimin, por edhe vetë Kryeministrit. “Vajza thotë se kam besuar tek Rilindja, por tani uroj që Edi Rama të provojë atë që po provojnë prindërit e mi…”

Sipas saj, nëse ambulanca do të vinte 5 minuta më shpejt motra do të kishte shpëtuar.

“Me 4 tetor do përkujtoj mortin e sime motre. Urim kam vetëm një, uroj shoferit të ambulancës një ditë t’i vdesë fëmija në duar doktorit të urgjencës, t’i vdesë motra në ditëlindje. Më parë mbështesja rilindjen, por sot uroj që Rama të ndjejë të njëjtën dhimbje që po ndjejmë prindërit e mi dhe unë”, shkruan vajza e re, studente në Tiranë.

Më tej ajo përshkruan edhe fjalët e vajtimit të nënës mbi kufomën e së motrës që janë tmerrsisht prekëse…

” Unë thirra ambulancën A….. Unë s’i haja gënjeshtrat A….  Si më gënjyen doktorët më thanë është gjallë, më nxorën zvarrë nga spitali kur ti kishe mbaruar o bijë, e genjyen babin doktorët…”/opinion/1-3-527x450 2-2-538x450 3-2-550x301