REPLIKAT/ Ngjela: Luli të imiton ty. Duma: Ti kopjon atë avokaten. Arnida Çapi: Grida kalon shpejt në ekstazë

TIRANE- “Lul Basha të imitoka ty”. Kjo ka qenë deklarata e avokatit Spartak Ngjela, e cila ka shkaktuar debate të ashpra mes tij dhe sekretares për marrëdhëniet me publikun në PD, Grida Duma.

Teksa ishin pjesë e panelit të ‘Opinion’ mbrëmjen e djeshme, Ngjela iu drejtua Dumës se tashmë e kuptoi që kryeopozitari imiton Dumën, ndërsa ajo ishte duke folur për kultivimin e lëndëve narkotike. I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i Grida Dumës, e cila nuk e la pa ia marrë ‘hakun’ Ngjelës, ndërsa shtoi se ky i fundit imitonte avokaten Arnida Çapi, ish-asistenten e tij.

Kaq ka mjaftuar që të reagonte edhe Çapi, e cila me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facecook’ iu përgjigj Dumës, duke thënë se nuk e dinte se kalojë në ekstazë kur flisje për drogën.

“Nuk e dija se te flasesh per drogen te jepka efekte ekstazie, po mesa duket kjo zonja pedagoge qe fliska te opinioni paska kaluar ne gjendje te papermbajtshme teksa, nder te tjera, me permend jashtë kontekstit…!”, citohet në mesazhin e ish-kandidates për deputete në zgjehdjet parlamentare të vitit6 2013, e cila garonte për partinë “Ligj dhe drejtësi”, që drejtohet nga Ngjela.

arnida.png fb

 

DEBATI NE ‘OPINION’
DUMA: E bën Huffington Post, jua bëjnë të gjitha mediat ndërkombëtare për kanabis dhe flisni sot për arritje. të keni turp që flisni sot për arritje.

XHAÇKA:
Qetësohu, se mllefin e ke të pajustifikuar. Këtë turpin mbaje për veten, ndaj qetësohu. Qetësi, se me këtë gjuhë nuk flitet. Se ty tu hap barku.

NGJELA:
Unë dëgjova të gjitha dhe sot arrita në një konkluzion, se Lul Basha e kishan kuptuar që imitonte një femër, por sot e kuptova që imitoka këtë. Këto janë sallatë fjalës, nuk kanë asnjë lidhje për replikë politike. Kush i mbjell kanabisin? Duhet të jemi të qartë se kush e mbjell, e pastaj vimë tek trafiku. E mbjellin fshatarët zotëri. Më lër të vazhdoj (I drejtohet Blendi Fevziut).