Rikthehen “maskat” në Tiranë, arrestohet një 16-vjeçar, shpallet në kërkim një tjetër

TIRANE- Rikthehen maskat në kryeqytet. Brenda një harku kohor të shkurtër janë regjistruar dy raste të ngjashme. Një person i maskuar ka vjedhur me anë të kërcënimit një pikëm karburanti në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur dje në rrugën ‘Isuf Elezi’.

Burime nga policia bënë me dije se një i ri, rreth 25 vjeç, i maskuar me kapuç në kokë dhe një shami në fytyrë, pasi ka kërcuar punonjësin e karburantit, 42-vjeçarin me inicialet H.S i ka vjedhur atij 8000 lekë dhe një celular tip “iPhone 6”. Fill pas vjedhjes, autori është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia po punon për identifikimin dhe kapjen e tij.

Ndërkohë, dje u arrestua shtetasi E. I., 16 vjeç, banues në Tiranë, sepse ka tentuar të vjedh marketin e shtetasit B. B. Atij i janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale një telefon “iPhone 4S”, një kapuç, një palë dorashka, një corape grash, një kaçavidë dhe një çelës fiso.