Rolandi tregon arrogancë ndaj lojtarëve

Ish-lojtari i Manchester United, Mads Timm ka sulmuar ashpër “yllin’ e Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Në librin e tij biografik, Timm shkruan se Cristiano Ronaldo është arrogant ndaj kolegëve pasi ka mendjen e një 12-vjeçari, shkruan “Goal”, raporton Syri.net.

“Ronaldo ka një besim të pa lëkundur në vetvete. Kemi qenë të dy pjesë e Manchester United dhe mund të them me plot gojën që ai është krejtësisht indiferent ndaj kolegëve të tij. Mendërisht ai më kujton veten time kur isha 12 vjeç. Ai nuk ka kujdes se çfarë mendojnë njerëzit për të dhe kjo është një nga arsyet pse ai ka qenë në gjendje të mbijetojnë për kaq shumë vite në futbollin profesionist”, u shpreh ai.
Mads Timm ka qenë pjesë e “Djajve të Kuq” prej vitit 2002-2006.