Ronaldo fiton një tjetër çmim / FOTO

Pas fitores së kampionatit Evropian duket se Cristiano Ronaldo po vlerësohet në maksimum nga të gjithë. Ylli i Real Madridit është futbollisti i këtij viti padyshim, pasi ka arritur të fitoj në nivel klubesh dhe kombëtaresh. Ndërsa tani Ronaldo ka filluar të mbledh çmimet individuale, ku një nga ta është nga lexuesit e dy prej gazetave më të mëdha evropiane.

“Faleminderit për lexuesit e Marca dhe Gazzetta dello Sport për këtë vlerësim”, ka shkruar fillimisht Ronaldo në profilin e tij.

“Nuk do të kishte qenë e mundur pa bashkë lojtarët e mi. Faleminderit të gjithëve!”, ka përfunduar shkrimin e tij sulmuesi portugez.14713514_10154709973697164_6067040762561414826_n