Sazan Guri shperthen kunder Ambasadoreve: Per ta me shume rendesi kane Gey-t sesa mjedisi

I ftuar tek ZjarrTv ne emisionin ” Flake per Flake ” te gazetarit Aulon Kalaja, Sazan Guri shperthen kunder ambasadoreve , duke i akuzuar se ata reagojne e marrin pjese neper evente te grupeve te LGBT-se dhe refuzojne cdo ftese per te marre pjese ne ceshtjet mjedisore . Gjithashtu Guri ka akuzuar gjate intervistes se “ata jane pjese e grupeve  qe duan te na ngjiisin prostitucionin, kanabisin apo fasonerine e mbetjeve” , shprehet ai.