Sekuestrohen 170 kg kanabis në Tepelenë e Memaliaj, një në pranga, dy në kërkim

TEPELENE- Plot 170 kilogramë kanabis sativa është sekuestruar ditën e sotme nga policia në Tepelenë dhe Memaliaj. Në kuadër të operacioneve të zhvilluara në fshatin Matohasanaj, njësia administrative Lops, në pjesën malore të fshatit, në një stallë u kap në flagrancë shtetasi Adhurim Harizi, 35 vjeç.

Nga kontrolli i ushtruar në stallë u gjetën 50 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva e përpunuar dhe rreth 60 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva në proces tharje.

Gjithashtu në fshatin Zhapokikë, në Memaliaj, në pjesën malore të fshatit u gjetën në 6 thasë me kanabis, pesha totale 60 kg. Ndërsa në afërsi të lëndës narkotike u gjetën dhe u sekuestruan dy armë zjarri, një automatik dhe një pushkë 10-she.

Pas kësaj, policia shpalli në kërkim dy vëllezërit E.H dhe R.H.

Sakaq, materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.