Sekuestrohen 20 kg kanabis në Kurbin, 3 në pranga

Një operacion i orëve të fundit në Kurbin ka sjellë sekuestrimin e rreth 20 kg kanabis dhe arrestimin e 3 personave.

Sipas të dhënave zyrtare nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin u finalizua me sukses operacioni i i koduar “Shemria”.

U arrestuan në flagrancë:
Bashkim Kodra, 46 vjeç, banues në Shemri, Kurbin
Xhevahir Xhaferri, 28 vjeç, banues në Kurbin
Aldo Xhaferri, 29 vjeç, banues në Kurbin

Si rezultat u sekuestruan 20 kg lëndë narkotike e dyshuar cannabis sattiva në afërsi të banesave të shtetasve të lartpërmendur. Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.