Shansi i fundit i Trump për të thithur votues

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump ka ditën e mërkurë shansin e tij të fundit për të përmbysur situatën në të cilën ndodhet.

trumpTrump është shumë prapa me sondazhet dhe në dy debatet e mëparshme ka dominuar qartë Hillary Clinton.

Të mërkurën është finalja e debatit mes tij dhe kandidates demokrate. Debati do të zhvillohet në Universitetin e Las Vegasit në Nevada.
Ditët e fundit reputacioni i Trump ka rënë ndjeshëm. Ndaj tij ka patur akuza për ngacmime seksuale. Vetë republikani ka preferuar të kundërsulmojë duke thënë se zgjedhjet presidenciale janë të manipuluara.