SHBA, shpërthim i fuqishëm dhe të shtëna me armë në spitalin ushtarak

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një spital ushtarak në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shpërthimi i fuqishëm është pasur me të shtëna me armë në spitalin e Marinës në San Diego.

Shkaqet e ngjarjes janë ende të paqarta. Nuk dihet nëse ka viktima apo të plagosur.