Sherr dhe vrasje në Prishtinë

Një vrasje ka ndodhur në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Policia ka konfirmuar përmes një njoftimi për mediat se rreth orës 3 të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një vrasje në kryeqytet.

Dy persona janë përleshur me njëri-tjetrin për shkak të një marrdhënie pune që kishin pasur  bashkë.

Pasi mbërriti në vendin e ngjarjes, policia tha se ka gjetur të vdekur njërin prej personave.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për autopsi.

I dyshuari për vrasje është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është çuar në qeli.