Sherr me thika në stacionin e Prrenjasit, sulmohen dy të rinj nga Rrajca

Pas marrjes së njoftimit se pranë stacionit të autobuzave në Prrenjas ka një konflikt, efektivat e policisë  janë nisur menjëherë në vendngjarje dhe konstatuan se shtetasit;

Markeljano  Hoxha dhe Nevzat Spaho gjatë një konflikti për motive të dobëta, nga një sherr i çastit, në bashkëpunim me njëri – tjetrin dyshohen të kenë goditur me mjet prerës (thikë) shtetasit E.B, 20 vjeç  dhe R.V,24 vjeç, të dy banues në fshatin Rrajcë.

Të dy shtetasit, u dërguan menjëherë për ndihmë mjekësore në Spitalin e Librazhdit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Dy autorët janë larguar në drejtim të Pogradecit  me mjetin tip “Benz” me targa AA 258 KK drejtuar nga shtetasi Elivert Karriqi.

Si rezultat i veprimeve të shpejta operacionale dhe hetimore, në afërsi të qytetit të Pogradecit Specialistët për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan,  kanë bërë arrestimin në flagrancë të tre  shtetasve:

Markeljano  Hoxha, 23 vjeç, banues në Prrenjas

Nevzat Spaho, 20 vjeç   banues në Prrenjas

Elivert Karriqi,33  vjeç   banues në Prrenjas

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestrua;

Mjeti tip Benz me targa AA 258 KK

Dy aparate telefoni  të markave të ndryshme

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për  veprime të mëtejshme për veprën penale “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim”  parashikuar nga  nenet 76, 22  dhe 25 të Kodit Penal.