Shkatërrohet banda e kokainës dhe hashashit, shqiptarët bashkëpunonin me ukrainas dhe grekë

Tre shqiptarë të moshës 25, 29 dhe 31 vjeç u arrestuan në Korinth gjatë një operacioni antidrogë të policisë greke.

Në pranga ranë edhe bashkëpunëtorët e shqiptarëve, 7 shtetas grekë dhe një 24-vjeçare nga Ukraina.

Të arrestuarit trafikonin dhe shisnin kokainë dhe kanabis në Greqi. Trafikantët komunikonin përdornin kode dhe fjalë të tjera për të komunikuar mes tyre.

Gjatë kërkimeve në banesat e disa prej të arrestuarve, u sekuestruan 135 gram kokainë, 210 gr kanabis të papërpunuar, metamfetaminë, peshore elektronike, 940 Euro, dy makina dhe dy motoçikleta.